Amerika-boycot slaat aan. Steeds meer mensen mijden VS-producten

Leestijd: 2 minuten

Donderdag 6 maart 2025 – 11:30 uur – Bron: Redactie Wereld/ASAG/DPA- – Beeld: MB

-Berlijn- De verbale en politieke capriolen van VS-president Donald Trump en companen, zijn steeds meer mensen een doorn in het oog. Nu hij ook nog eens importtarieven voor EU-producten aankondigt is voor velen de maat vol. Een boycot van VS-producten, met Tesla voorop, groeit dagelijks.

In heel Europa mijden steeds meer consumenten VS-bedrijven en producten. McDonalds, KFC, Starbucks e.a. zien hun omzetten en verkopen dalen. Een omzetdaling van jewelste treft de autobouwer Tesla, van Trump’s grote vriend Elon Musk. Een verkoopdaling van 76 % !

Tesla bouwt en verkoopt in Duitsland aanzienlijk minder auto’s dan een jaar geleden.

Volgens het Kraftfahrt Bundesamt (KBA) werden er in februari slechts 1.429 nieuwe voertuigen van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto’s geregistreerd, een daling van 76,3 procent! Al in januari reden er aanzienlijk minder Tesla’s rond op straat, terwijl de vraag naar elektrische auto’s in Duitsland de laatste tijd juist is toegenomen.

Israël

Na een wereldwijde boycot van Israelische producten wegens de genocide in Gaza door de Israelische regering, is nu ook de VS aan de beurt. De boycot nam in januari een aanvang in Canada en Mexico. Twee buurlanden van de VS die getroffen worden door importheffingen. Ook de EU komt volledig aan de beurt als het aan Trump ligt. Volgens RABO-bank deskundigen kan dat voor Nederland een verlies van 12 miljard opleveren, een ramp voor de nationale economie.

Navraag bij de Nederlandse KFC en McDonalds, beiden exporteurs van de Amerikaanse vreetcultuur, lijkt te bevestigen dat klanten wegblijven, al moet wel in acht genomen worden dat de omzetten in januari altijd wat inzakken, na een dure decembermaand.

Een medewerker van supermarktketen Aldi meldt dat tot op de dag van vandaag opvallend veel klanten artikelen ‘made in Israel’ mijden, vooral noten en fruit. Of dat ook gebeurt met VS-producten is nu afwachten, zegt de anonieme Aldi-medewerkster (naam bij red. bekend): “Aldi produceert ook etenswaren in de VS onder naam Trader Joe en die artikelen komen ook hier in de winkels”. De vraag is dan: Hoe lang nog?