Arts: Franciscus stierf aan een beroerte en zonder pijn

Leestijd: < 1 minuut

Donderdag 24 april 2025 – 06:17 uur – Bron: Redactie Kerk/ADN/Metapress – Beeld: MB

-Vaticaanstad- De Paus stierf aan een beroerte en heeft geen pijn geleden. “Hij stierf zonder pijn en merkte gelukkig niets. Hij stierf niet aan ademhalingsproblemen”, meldt hoofdarts Sergio Alfieri in een interview met de Italiaanse nieuwsdienst ADN-Kronos. Alfieri had de Paus behandeld tijdens zijn verblijf in de Romeinse polikliniek “Agostino Gemelli”.

Alfieri werd op Paasmaandag, vroeg in de ochtend, door de verpleger van de Paus, Massimiliano Strappetti, zijn gewaarschuwd dat de Paus ziek was. “Ik arriveerde maandagochtend rond 6.20-6.30 uur in het pension Santa Marta. De Heilige Vader was toen al niet meer bij bewustzijn; hij lag in coma, zijn ogen waren open. Ik luisterde naar zijn beide longen, die schoon waren. Hij had geen kortademigheid, noch tekenen die zouden kunnen leiden tot een ademhalingscrisis zoals die tijdens zijn ziekenhuisopname, die met medicijnen behandeld had kunnen worden”, aldus de arts.

Geen CT-scans meer

“Wij hebben geen radiologische bevindingen, omdat de Paus thuis is overleden en niet in het ziekenhuis. Er is geen CT-scan gemaakt. Maar of het nu een hersenbloeding of een beroerte was, hij is zeer zeker niet overleden aan ademhalingsproblemen”, benadrukt Alfieri.

De arts is hoofd van het medische team dat de Paus in het Gemelliziekenhuis behandelde. De specialist in darmchirurgie opereerde Franciscus al twee keer, in 2021 en 2023. Alfieri, een van ’s werelds meest gerespecteerde buik- en bekkenchirurgen, is een expert in colorectale chirurgie en invasieve technieken zoals laparoscopie en robotica. Hij heeft meer dan 9.000 operaties uitgevoerd. Hij is een leerling van Giovanni Battista Doglietto, die op zijn beurt deel uitmaakte van het team van Francesco Crucitti, de beroemde chirurg die Johannes Paulus II drie keer opereerde.