Parochie Weert biedt uitvaart naar eigen wens aan

Leestijd: < 1 minuut

Vrijdag 21 februari 2025 -05:55 uur – Bron: Redactie Kerk/parochie – Beeld: MB

-Weert- Vanaf deze maand is het in de dekenale stadskerk van Weert ook mogelijk om een uitvaart te houden geheel naar eigen invulling. De gebruikelijke kerkelijke uitvaartvorm blijft weliswaar bestaan en blijft ook tot de mogelijkheden behoren. Onder de gebruikelijke vorm wordt een Heilige Mis met absoute, koor en orgel verstaan. Het is vanaf nu echter ook mogelijk om een uitvaart te houden die men geheel zelf kan samenstellen.

Bij een zelf samengestelde uitvaart wordt de uitvaartmis niet gevierd en wordt er geen Heilige Communie uitgereikt. Iedereen kan bij deze zelfsamengestelde uitvaart, zelf de muziek kiezen. Hierbij zijn het koor en het orgel een mogelijkheid, maar ook zelf aangedragen muziek, afgespeeld of live, kan worden verzorgd. Ook toespraken houden is bij deze samengestelde uitvaart mogelijk. In principe beschikt deze nieuwe vorm over veel mogelijkheden, mits het passend is binnen de sacraliteit van de kerk.

Tijdens het rouwbezoek door de priester wordt de exacte invulling van de uitvaart besproken. Ook in de vorm die nu nieuw wordt aangeboden, ontvangt de overledene aan het einde van de viering de absoute, dat wil zeggen: de priester besprenkelt de kist met wijwater en bewierookt de kist. “In een tijd van ontkerkelijking willen wij zo ook onze Sint Martinuskerk van betekenis laten zijn voor hen die wat verder weg zijn komen te staan van het wekelijks kerkelijk gevierd geloof”, aldus deken Honings.