-Vaticaanstad- De herstellende Paus Franciscus ervaart de huidige vastentijd als een ‘tijd van genezing’ voor ziel en lichaam. In zijn toespraak, gisteren, die schriftelijk door het Vaticaan werd verspreid, roept hij de gelovigen op hetzelfde te doen.
De Paus schrijft: “Beste vrienden, laten wij deze vastentijd en nog meer het Jubeljaar, ervaren als een tijd van genezing. Ik ervaar het ook zo, in mijn ziel en in mijn lichaam. Kwetsbaarheid en ziekte zijn ervaringen die ons allen verenigen, maar wij zijn des te meer broeders en zusters in de verlossing die Christus ons heeft gegeven”, aldus Franciscus, die momenteel herstellende is van ernstige luchtweginfecties.
Paus Franciscus heeft nog steeds moeite met spreken. Omdat hij het rustig aan moet doen, kan hij niet in het openbaar verschijnen en kon hij zijn zondagsboodschap dus niet persoonlijk op het Sint-Pietersplein voorlezen. Het Vaticaan verspreidde het daarom opnieuw in schriftelijke vorm. De Paus zal met Pasen aanwezig zijn, maar waarschijnlijk zal hij uitsluitend de zegen Urbi et Orbi geven. De overige zaken, zoals het celebreren van de H. Mis, zal hij aan plaatsvervangers overlaten.